MIESZKANIA SIM W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM – CO DALEJ W TEJ SPRAWIE?

17 mar, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Jest szansa, że jeszcze w tym roku w Sępólnie Krajeńskim ruszy budowa nowego bloku komunalnego. Samorząd przystąpił do spółki SIM, która w ramach rządowego programu ma zbudować blok z dwudziestoma sześcioma mieszkaniami. Obiekt stanie przy ulicy Baczyńskiego.

Prace projektowe już trwają. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem i cała dokumentacja będzie gotowa na czas, prace rozpoczną się jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

– Budynek będzie zlokalizowany w terenach przeznaczonych pod budownictwo wielorodzinne. Przy ulicy Baczyńskiego została już wydzielona specjalna działka, na której pomieści się zarówno budynek, jak i miejsca parkingowe dla lokatorów, jak i plac zabaw. Wokół budynku urządzona będzie również przestrzeń zielona. Będzie to budynek czterokondygnacyjny, wyposażony w windę, mieszkania będą jedno, dwu i trzypokojowe, w tym też przystosowane dla osób niepełnosprawnych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Koszt budowy oszacowano na 9 milionów złotych. Całą inwestycję poprowadzi międzygminna spółka Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe Bydgoszcz. Gmina Sępólno Krajeńskie jako udziałowiec wniosła do spółki grunt oraz 3 miliony złotych, które otrzymała z budżetu państwa. Teraz samorząd stara się o kolejne 900 tysięcy złotych z Ministerstwa Rozwoju. Są to środki, które zasilą budżet całej inwestycji. Resztę, czyli nieco ponad 5 milionów złotych – zapłaci spółka. Pieniądze będą pochodziły z preferencyjnego kredytu udzielonego jej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania w nowo zbudowanym bloku zasilą pulę lokali komunalnych gminy. Prawo do ich najmu zyskają jednak te osoby, które zgodzą się partycypować w kosztach inwestycji i wniosą określony wkład własny, uzależniony wysokością od wartości przyszłego mieszkania. Dzięki temu, za jakiś czas zyskają one prawo do wykupu takiego mieszkania na własność.

 

 

fot. ilustracyjne – pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content