MIĘDZYNARODOWY KONKURS PRACY DZIKARZY – ZAPROSZENIE

4 paź, 2017 | Przechlewo

Już po raz 25 do Przechlewka koło Przechlewa przyjadą najlepsi hodowcy psów myśliwskich z całej Europy Środkowej. W dniach od 5 do 8 października odbędą się tam Międzynarodowe Konkursy Pracy Psów Dzikarzy. Rywalizacja będzie otwarta także dla publiczności.

Konkurs pracy dzikarzy to rywalizacja podczas której oceniane są umiejętności psów myśliwskich. Raz w roku swoje zwierzęta przywożą do Przechlewka najlepsi hodowcy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi i Szwecji. Psy oceniane są w zadaniach praktycznych.

W pierwszej konkurencji wymagane jest posłuszeństwo czworonoga. Pies musi reagować na komendy myśliwego i nie może się bać wystrzałów. W drugiej konkurencji pies musi jak najszybciej odnaleźć dzika w lesie i oznajmić to szczekaniem. Do tego celu wykorzystuje się specjalne zagrody oddzielające dzikie zwierzęta od ludzi. Trzecia konkurencja polega na odnalezieniu martwego zwierzęcia. Czworonogi muszą takie wytropić po śladach krwi. Wygrywa to zwierze, które we wszystkich trzech konkurencjach zdobędzie najwięcej punktów.

Ze względu na różną kondycję zwierząt i potrzebę ich aklimatyzacji, od kilku lat podczas jednego zjazdu rozgrywane są dwa konkursy. I tak: 34-ty konkurs odbędzie się w piątek 6.10, a jubileuszowy, 35-ty w sobotę 7.10. Początek obu rywalizacji – godzina 8.00. Wszystkie konkurencje będą rozgrywane na terenie Ośrodka Szkolenia Psów Myśliwskich w Przechlewku.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content