MASZT POD BIAŁO-CZERWONĄ RÓWNIEŻ DLA PRZECHLEWA

29 lis, 2020 | Przechlewo

Gmina Przechlewo otrzyma maszt flagowy w ramach rządowej kampanii „Pod Biało-czerwoną”. O jego przyznaniu zdecydowały głosy mieszkańców. Każda gmina, zainteresowana otrzymaniem bezpłatnego masztu, musiała zebrać odpowiednią ilość głosów poparcia wśród swoich mieszkańców. Minimalny limit był uzależniony od wielkości gminy.

W przypadku gminy Przechlewo do wygrania masztu potrzeba było 100 głosów. Tymczasem zebrano ich dotąd ponad 260. Głosowanie wciąż trwa. Trzy gminy, które w skali kraju zbiorą największą ilość głosów odwiedzi Premier Mateusz Morawiecki. W tej chwili na prowadzeniu jest Czaplinek w zachodniopomorskiem z wynikiem prawie 5000 głosów. Swój głos można oddawać on-line pod adresem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Bez względu na wynik głosowania w rankingu ogólnopolskim Przechlewo swój masz z pewnością otrzyma. „Nasz maszt zostanie ustawiony w godnym na pewno miejscu, w naszej miejscowości, tak aby był od doskonale widoczny” – podsumowuje Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

 

grafika: www.gov.pl

Czytaj cały artykuł
Skip to content