MARCOWE WEEKENDY Z KSIĄŻKĄ I JABŁKIEM

26 lut, 2021 | Brusy

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zachęca maluchy i ich rodziców do wspólnego czytania książek. Forma zabawy ma być także wyjątkowa. Chodzi o to, aby w każdy weekend marca czytać książki przez minimum 10 minut. Podczas każdej sesji czytelniczej należy zjeść także przynajmniej jedno jabłko. Będzie nie tylko ciekawie, ale również zdrowo. Akcja adresowana jest to dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Aby właściwie udokumentować wykonanie zadania należy w terminie do 5 marca odebrać z biblioteki w Brusach (ul. Armii Krajowej 1, budynek przy stadionie) planszę z drzewkiem czytelniczym. W komplecie będą także naklejki w kształcie jabłek, które należy później pokolorować, wypełnić i nakleić na drzewko. Na naklejkach należy wpisać też datę wykonania zadania. Zaleca się również prowadzenie dokumentacji fotograficznej ze wspólnego, rodzinnego czytania. Tak wypełnioną planszę należy do końca marca przynieść do biblioteki.

– Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do czytania książek, aby w każdy weekend z mamą lub same sięgały po interesujące bajki lub opowiadania. Przy okazji czytania należy też zjeść jabłko. Jest to akcja prozdrowodna i proczytelnicza – mówi Anna Orlikowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Całość ma formułę konkursową. Rozstrzygnięcie odbędzie się 7 kwietnia. Wówczas to obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content