MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

16 lis, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim prowadzi akcję „Mała książka – wielki człowiek”. To program zachęcający do czytania książek i korzystania z zasobów książnicy przez najmłodszych czytelników.

Zasady akcji są proste. Mały czytelnik przychodzi ze swoim rodzicem do biblioteki i wybiera sobie książkę, którą chciałby w domu obejrzeć przeczytać, jeżeli zna już literki. Za każdą wypożyczoną i oddaną później do biblioteki książkę, otrzymuje on naklejkę w swojej pierwszej karcie bibliotecznej. Po zebraniu określonej ilości naklejek, otrzymuje on dyplom małego czytelnika.

– Zalecamy żeby dziecko wybrało samo swoją pierwszą książkę, nawet jeżeli będzie się wydawało, że jest to wybór nietrafiony. Jeżeli dziecko samo podejmie taką decyzję, to z pewnością chętniej sięgnie po tę książkę po powrocie  do domu – mówi Paulina Skibińska z Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Przy pierwszej wizycie w bibliotece, każdy mały czytelnik otrzymuje drobny upominek. Jest to wyprawka czytelnicza. Do akcji można się przyłączać w godzinach pracy czytelni dziecięcej, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content