MAJÓWKA W KOCZALE – ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ CIEBIE

27 kwi, 2023 | Koczała

Wydarzenia rekreacyjne, patriotyczne, religijne i artystyczne – takie propozycje na tegoroczną majówkę ma Gmina Koczała. Do skorzystania z oferty zapraszani są nie tylko mieszkańcy, ale również goście spoza gminy.

Majówkowe świętowanie w Koczale rozpocznie się 1 maja (poniedziałek). Na ten dzień zaplanowana jest „Kijowa Majówka”, czyli Marsz do Europy z Nordic Walking Polska. Zbiórka wszystkich chętnych, którzy chcą wybrać się tę niezwykłą wyprawę, odbędzie się o godzinie 12.00 na placu osiedlowym przy ośrodku zdrowia.

3 maja (środa) odbędą się uroczystości związane z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to pierwszy taki dokument w Europie, a drugi na świecie. W Koczale święto to zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Po mszy odbędzie się przemarsz pod pomnik, tam odbędzie się część oficjalna uroczystości, podczas której mieszkańcy i goście odśpiewają wspólnie hymn narodowy. Całość zakończy Konkurs Piosenki Wojskowej i Patriotycznej, który rocznie się o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. – Jest to konkurs otwarty dla wszystkich. Nie ma tutaj ograniczenia co do wieku i miejsca zamieszkania – zapowiada Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe.

 

 

grafika: GCK w Koczale 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content