ŁOSIOWISKO – AGROTURYSTYKA W GŁĘBI LASU

4 sie, 2023 | Koczała

To jedna z najstarszych agroturystyk działających na terenie Gminy Koczała. Prowadzą ją Państwo Katarzyna i Dariusz Łęgowscy. Nie tylko położenie, ale też historia tego miejsca zachęca do odwiedzin. Mowa o agroturystyce „Łosiowisko” w Starej Brdzie.

Nazwa „łosiowisko” pochodzi od żartobliwego przezwiska właściciela, którego koledzy na studiach nazywali „Łęgosiem”, a potem przerodziło się to w słowo „łoś”. A łosie mieszkają w Łosiowisku – żartuje Pani Katarzyna, żona właściciela.

Przed wojną w tych budynkach stacjonowała żandarmeria, która strzegła znajdującego się tuż za płotem mostu na Brdzie. Ów most był też granicą polsko – niemiecką. Po wojnie działała tu leśniczówka i szkoła podstawowa. W latach 1978 – 2003 w budynkach znajdowała się Stacja Terenowa Katedry Ochrony Lasu i Ekologii Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Państwo Katarzyna i Dariusz Łęgowscy przyjechali tutaj z Warszawy, jako pracownicy naukowi. Po latach, miejsce pracy stało się ich domem. I tak w 2005 roku uruchomili tutaj Agroturystykę „Łosiowisko”.

Ośrodek dysponuje dwunastoma pokojami, w których w zależności od konfiguracji łóżek, może mieszkać od 16 do 24 osób. Jak podkreślają gospodarze, najlepiej jeżeli są to grupy zorganizowane. – Od jakiegoś czasu nasze gospodarstwo jest nastawione na różnego rodzaju warsztaty rozwojowe. Chodzi o rozwój zarówno fizyczny, jak i duchowy. Przyjmujemy na przykład uczestników warsztatów tropienia psów, którzy znaleźli sobie tutaj enklawę do pracy z psami. Oprócz tego odbywają się tutaj warsztaty jogi i medytacji, warsztaty zdrowego żywienia lub wykorzystywania w kuchni darów natury – opowiada Katarzyna Łangowska, założycielka Gospodarstwa Agroturystycznego „Łosiowisko” w Starej Brdzie.

Dodatkowo w ośrodku organizowane są też plenery malarskie. Nie oznacza to jednak, że osoby, które chciałyby przyjechać tu w małej grupie, nie znajdą nic dla siebie. – Łosiowisko z racji położenia jest rajem dla wędkarzy i amatorów grzybobrania. Jeżeli są wolne miejsca, można tam też zrobić imprezę integracyjną – zapewniają gospodarze.

Ośrodek posiada własną kuchnię, a zatem wszystkie posiłki są przygotowywane na miejscu. Możliwy jest też wybór menu w zależności od preferencji kulinarnych grupy. Agroturystyka „Łosiowisko” dysponuje także własnym placem zabaw, boiskiem, wypożyczalnią rowerów, miejscem na ognisko i dużą przestrzenią wypoczynkową. Ośrodek z założenia prowadzi działalność przez cały rok. Jednak poza sezonem, gdy nie ma turystów, placówka bywa okresowo zamykana.

Więcej o ośrodku na: www.losiowisko.pl

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Agroturystyka Łosiowisko w Starej Brdzie

Agroturystyka Łosiowisko w Starej Brdzie

Agroturystyka Łosiowisko w Starej Brdzie

Agroturystyka Łosiowisko w Starej Brdzie

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content