Łódź motorową do ratownictwa wodnego otrzymali strażacy ochotnicy z Przechlewa. To sprzęt używany ale w pełni sprawny. Wcześniej łódź służyła policjantom na jeziorze Charzykowskim. Teraz na przechlewskich jeziorach używać będą jej strażacy z OSP Przechlewo.

Do tej pory jednostka nie posiadała na swoim wyposażeniu łodzi motorowej. W przypadku akcji na wodzie wzywana do pomocy była jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Człuchowa. Od teraz sami będziemy mogli zabezpieczać takie akcje – mówi Piotr Maślanka, naczelnik OSP Przechlewo.

„Na terenie naszej gminy znajduje się sporo, bo aż 33 jeziora. Łódź będzie przydatna w celu ratowania osób, które będą w potrzebie na wodzie” – mówi Maślanka.

Jeszcze w tym roku strażacy ochotnicy z Przechlewa otrzymają fabrycznie nowy wóz bojowy. Będzie to już drugi, nowoczesny i niezużyty pojazd w tej jednostce. Zakupów udało się dokonać dzięki znacznemu wsparciu finansowemu z budżetu państwa oraz środkom przekazanym między innymi przez Gminę Przechlewo, Starostwo Powiatowe i Fundusz Ochrony Środowiska.

fot. serwissamorzadowy.eu