LETNIE REMONTY NA DROGACH

6 lip, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Trzy drogi osiedlowe, jeden trakt w centrum i ulica dojazdowa do strefy przemysłowej – to drogowy plan inwestycyjny gminy Sępólno Krajeńskie na tegoroczne lato. Część prac jest już wykonana. Inne zmierzają ku końcowi.

Najbardziej zaawansowane są budowy dróg osiedlowych. Ulica Bema i Kusocińskiego są już gotowe. Teraz drogowcy przenieśli się na ulicę Kochanowskiego. Tam prace potrwają do jesieni. Jest to jeden z najdłuższych odcinków na osiedlu Jana Pawła II. Wszystkie drogi z gruntowych, zamieniają się na utwardzone kostką betonową.

Finiszują prace na ul. Nowy Rynek. To obecnie największa inwestycja drogowa w mieście. Łączy ona zachodnią część Sępólna Krajeńskiego oraz trasę wylotową w kierunku Lipki i Debrzna z centrum i drogą krajową numer 25.  „Powstaje tam nowy układ komunikacyjny z łagodnym zakrętem, zatoczkami postojowymi dla samochodów, nowym asfaltem. Pojawią się też nowe chodniki i ścieżka rowerowa” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Takie rozwiązanie poprawi nie tylko komfort podróżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na remontowanym odcinku. Wszystko powinno być gotowe do końca lipca.

Ostatnim zadaniem drogowym zaplanowanym na ten sezon jest modernizacja ulicy Przemysłowej. To ważna droga prowadząca do strefy w której znajduje się część sępoleńskich firm. To także ważne centrum gospodarcze regionu. Realizacja tej inwestycji uzależniona była od dofinansowania o jakie samorząd zabiegał. Pieniądze zostały przyznane. Zadanie zostanie zrealizowane do końca roku.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content