LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

3 mar, 2022 | Sępólno Krajeńskie

423 900 złotych pozyskała Gmina Sępólno Krajeńskie na organizację Laboratoriów Przyszłości. Specjalistyczne pracownie powstają we wszystkich szkołach podległych Ratuszowi. Będą one wykorzystywane nie tylko podczas planowych lekcji, ale także w zajęciach pozalekcyjnych.

Na wyposażeniu szkół znajdą się m.in. drukarki 3D, mini roboty i fachowe narzędzia do programowania. Dzięki nim możliwe będzie prowadzenie warsztatów z robotyki lub automatyki.

– Generalnie pozyskane fundusze służą wyposażeniu i doposażeniu szkół w bardzo nowoczesny sprzęt na zajęcia techniki, a nawet na zajęcia, których jeszcze w szkole się nie realizuje. Chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii, czyli drukarek 3D, programowania, wykonywania mini robotów, urządzeń zaprojektowanych przez uczniów, po to żeby wkraczając w nowy rynek pracy, mieli oni już pewne umiejętności, których dotąd nie posiadali – mówi Marek Tymecki, dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim.

Część sprzętu już dotarła do sępoleńskich szkół. Pozostałe komponenty będą zakupione najpóźniej do końca wakacji. Zajęcia z ich wykorzystaniem rozpoczną się 1 września, choć jak zapewnia Tymecki, niektóre urządzenia już są w użyciu.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content