LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W GMINIE BRUSY

4 lut, 2022 | Brusy

Ponad 600 tysięcy złotych rządowego dofinansowania otrzymała gmina Brusy. Tym razem są to pieniądze na urządzenie Laboratoriów Przyszłości. Powstaną one we wszystkich gminnych szkołach.

Laboratoria Przyszłości to program doposażania placówek oświatowych w specjalistyczny sprzęt dydaktyczny. Ma on służyć edukacji w dziedzinie nowoczesnych technologii. 

– Do każdej z naszych szkół podstawowych trafi nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań dla nauki i prezentacji swoich osiągnięć oraz stacje lutownicze. W ramach laboratoriów przyszłości szkoły wybrały również wyposażenie dodatkowe, począwszy od narzędzi do prac ręcznych, sprzęty gospodarstwa domowego, gogle VR oraz inne pomoce dydaktyczne – mówi Jacek Bruski, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany nie tylko na lekcjach techniki, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych. Część urządzeń jest już w szkołach. Do końca wakacji dostarczone będą wszystkie brakujące komponenty, tak aby pracownie na dobre mogły ruszyć od 1 września.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content