LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI POWSTANĄ W GMINIE PRZECHLEWO

5 sty, 2022 | Przechlewo

168 tysięcy złotych na utworzenie laboratoriów przyszłości otrzymała Gmina Przechlewo. To pieniądze z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Laboratoria powstaną w szkołach w Przechlewie i Sąpolnie.

Laboratoria przyszłości to specjalistyczne pracownie dydaktyczne wyposażone w profesjonalny sprzęt z dziedziny nowoczesnych technologii. – Do dyspozycji uczniów będą między innymi drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań dla prezentacji swoich osiągnięć, w tym między innymi kamery, mikrofony i oświetlenie – mówi Wójt Gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski. W ramach programu możliwe będzie także doposażenie istniejących już pracowni technicznych w specjalistyczne narzędzia i podzespoły.

– Zakupiony sprzęt na pewno będzie służył naszym dzieciom i młodzieży także poza szkołą. Będzie rozwijał ich pasje, talenty, a także otworzy trochę szerzej okno na świat w dziedzinie nowoczesnych technologii – dodaje wójt. Sprzęt trafi do szkół do końca pierwszego półrocza. Zajęcia dydaktyczne z zakresu mechatroniki, robotyki i informatyki z wykorzystaniem zakupionych urządzeń prowadzone będą od września.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content