KURSY JĘZYKOWE W SĘPOLEŃSKIEJ BIBLIOTECE

26 wrz, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Wszyscy dorośli zainteresowani nauką języków obcych mogą zgłaszać się do Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Od października rusza tam kolejny sezon zajęć edukacyjnych. Udział w kursach jest bezpłatny.

Sępoleńska biblioteka prowadzi stacjonarne kursy z języka angielskiego. „Jest to nauka od podstaw, dla osób, które nigdy nie uczyły się tego języka” – mówi Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Kursy organizowane są w niewielkich grupach, dobranych wiekowo. Zajęcia odbywają się cyklicznie przez 7 miesięcy. W szkoleniu szczególny nacisk kładzie się na praktyczną naukę jeżyka, tak aby można było się później porozumiewać na przykład w podróży.

Zainteresowani nauką innych języków mogą zgłaszać się do biblioteki po specjalne kody, umożliwiające naukę języków poprzez platformę edukacyjną dostępną w internecie. Tą metodą można uczyć się w domu między innymi języka niemieckiego, hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego i włoskiego.

Nowością w tym roku będzie uruchamiana w bibliotece kawiarenka językowa. To miejsce spotkań, gdzie w miłym towarzystwie będzie można porozmawiać ze sobą w obcym języku, utrwalając zdobyte wcześniej wiadomości. Spotkanie organizacyjne dla osób chcących zapisać się na kurs języka angielskiego odbędzie się w bibliotece 1 października (poniedziałek) o godzinie 16.00. Tego samego dnia, lecz o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie zainteresowanych korzystaniem z kawiarenki językowej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content