KULTURALNIE I PATRIOTYCZNIE – MAJÓWKA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

28 kwi, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Tegoroczny długi weekend majowy, mimo trudności związanych z ograniczeniami sanitarnymi, nie przejdzie bez echa w Sępólnie Krajeńskim. W programie obchodów są propozycje, które wypełnią wolny czas przez trzy dni świętowania.

Całość zainauguruje „Jubileuszowy kurs na kulturę”. 1 maja o godzinie 12.00 na ulice miasta wyjedzie londyński autobus piętrowy. Na jego górnym pokładzie wystąpią artyści prezentujący największe przeboje ostatniego 60-lecia. Wszystko to z okazji przypadającej dokładnie 1 maja, 60 rocznicy otwarcia w Sępólnie Krajeńskim pierwszej placówki kultury. – Opuszczając mury naszej placówki sprawimy, że w symboliczny sposób świętować będzie z nami całe miasto – mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Koncerty z mobilnej sceny będzie mógł obejrzeć każdy, kto tego dnia stanie przy drodze.

O godzinie 15.00 rozpocznie się projekcja Sępoleńskiej Kroniki Kulturalnej. Będzie to multimedialna prezentacja działalności CKiS przygotowana między innymi na bazie zachowanych do dzisiaj archiwów.  Całość będzie można obejrzeć on-line na kanałach internetowych CKiS:

Facebook: https://www.facebook.com/ckissepolno

Youtube: https://www.youtube.com/user/jacawoj

O 17.00, również on-line, otwarta zostanie wystawa „Kultura w obiektywie”. O 20.00 rozpocznie się projekcja spektaklu baletowego „Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe”, przygotowanego przez artystów Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej. W godzinach od 9.00 do 14.00 przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim będzie można oglądać wystawę pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Specjalnie na tę okazję została ona wypożyczona z Instytutu Pamięci Narodowej. O godzinie 17.00 na kanałach internetowych CKiS rozpocznie się projekcja kolejnego programu przygotowanego przez sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki. Będzie to koncert zatytułowany „Patriotycznie zdalni – o wolności inaczej. Artyści dla biało-czerwonej”.

3 maja uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 złożeniem kwiatów przed pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla w Sępólnie Krajeńskim. O 10.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. O 16.00 na kanałach internetowych CKiS rozpocznie się projekcja filmu zatytułowanego „Rekonstrukcja historyczna”. Jego aktorami są między innymi mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content