KULTURALNE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

8 cze, 2017 | Przechlewo

Warsztaty rekreacyjno – edukacyjne, warsztaty plastyczne w plenerze oraz warsztaty taneczne – to tylko niektóre z propozycji nowego projektu, przygotowywanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przechlewie. Placówka otrzymała dofinansowanie na realizację programu edukacyjnego „Kulturalne ubezpieczenie na życie”.

„Oferta jest kierowana do najmłodszych naszych mieszkańców, czyli do dzieci w wieku 5-6 lat” – zapowiada Elżbieta Baran, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przechlewie. Będzie to cykl różnego rodzaju zajęć i warsztatów związanych ze sztuką. „Chodzi też o to, aby kształcić u dzieci potrzebę angażowania się w życie kulturalne miejscowości” – dodaje dyrektor.

Zajęcia będą się odbywały przynajmniej raz w miesiącu od czerwca do listopada. W ofercie znajdą się warsztaty przyrodnicze, plastyczne, taneczne, etnograficzne i muzyczne. Będzie też spotkanie z bajarką i wyjazd do teatru. Pierwsze zajęcia odbędą się już w piątek (09.06). Będą to zabawy plenerowe. Programem objętych zostanie 64 maluchów. Wszystko ma kosztować 5450zł. Dofinansowanie jakie otrzymała biblioteka to 4000zł. Projekt współtworzą członkowie Koła Miłośników Przechlewa. Dzieci za udział w projekcie nie płacą nic.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content