KULTURALNE PODSUMOWANIE SEZONU LETNIEGO

5 wrz, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Koncerty, festyny i degustacje – to największe atrakcje przygotowywane na najbliższy weekend dla mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i ich gości. Od piątku do niedzieli, w różnych częściach gminy odbywać się będą imprezy. To już ostatnie wydarzenia plenerowe organizowane tego lata w naszym regionie.

W piątek (9.09) o godzinie 19.00 w Muszli Koncertowej przy Plaży Miejskiej, odbędzie się Koncertowe Zakończenie Lata. „W tym roku będzie rockowo i jazzowo. Wszystko to dzięki naszemu lokalnemu zespołowi Minnesota oraz grupie Wookman. Na finał wystąpi toruńska formacja Diuna” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W sobotę (10.09), imprezową stolicą gminy, na moment stanie się miejscowość Wałdowo. Tam już po raz 9-ty przygotowany zostanie Jarmark Świętego Mateusza. To impreza bliźniacza do organizowanego, co roku w sierpniu – sępoleńskiego Jarmarku Świętego Wawrzyńca. Formuła obu wydarzeń jest bardzo podobna. Będą wystawcy rękodzieła, stoiska gastronomiczne, występy artystyczne oraz dmuchany plac zabaw dla dzieci. Całość rozpocznie Msza Święta, która zostanie odprawiona o godzinie 14.00. Festyn zakończy dyskoteka pod chmurką.

W niedzielę (11.09) – Złota Biesiada po Lutowsku. Tym razem festyn zorganizowany zostanie w miejscowości Lutowo. Wszystko to z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia istnienia miejscowego Wiejskiego Domu Kultury. Dla publiczności przygotowywana jest „Kulinarna podróż w przeszłość”, czyli degustacja potraw regionalnych. Na scenie wystąpią zespoły Alibii oraz Edek Band. Początek – godzina 15.00. Plac przed Wiejskim Domem Kultury. Wstęp na wszystkie wymienione wydarzenia jest wolny.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content