KULINARNE PODRÓŻE PO LITERATURZE

9 lip, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Najpierw spotkanie z książką, potem wspólne gotowanie. To wakacyjna propozycja dla dzieci przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim. W każdy poniedziałek mali miłośnicy literatury i dobrej kuchni, spotykają się na miejscowym molo.

Kulinarne podróże po literaturze to projekt, który będzie realizowany do końca lipca. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 11.00. Uczestnicy spotkania zbierają się na molo nad Jeziorem Sępoleńskim. Najpierw w pobliskiej restauracji słuchają fragmentów książek, potem wychodzą na zewnątrz, by przygotować kulinaria związane z zasłyszanymi wcześniej opowieściami.

„Zabawa jest wyśmienita tym bardziej, że przygotowane wcześniej przekąski i desery, można później zjeść” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Co tydzień prezentowana jest inna książka i inny przepis. W zajęciach bierze udział 25 dzieci. Spotkania są otwarte dla publiczności. Na podsumowanie zajęć, mali miłośnicy dobrej literatury, upieką wspólnie tort.

 

 

fot: Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim

Czytaj cały artykuł
Skip to content