KRAJNA BIKE WYSTARTUJE RÓWNIEŻ Z SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

29 kw., 2022 | Sępólno Krajeńskie

Miłośnicy długich rowerowych wypraw, powinni już szykować swoje pojazdy. 14 maja między innymi z Sępólna Krajeńskiego wystartuje Krajna Bike – jeden z największych rajdów rowerowych w regionie. Zapisy są przyjmowane do 2 maja.

Krajna Bike to impreza rowerowa, w której swój udział zapowiedziało już prawie 300 cyklistów z województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Uczestnicy wydarzenia mają do wyboru jedną z trzech tras: 50, 70 lub 100-kilometrową. Za miejsce startu mogą sobie wybrać Sępólno Krajeńskie lub Złotów. Wszystkie trasy wiodą w większości przez teren Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Jest to impreza dla wszystkich – zapowiada Robert Czerechowski, z Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

– Każdy może brać udział w tych zawodach, właściwie nie zawodach, lecz wyprawie rowerowej. Ruszamy w peletonach 15 osobowych, tak więc bezpieczeństwo będzie zapewnione. Każdy dostanie pamiątkową koszulkę i pamiątkowy medal. Będzie to cały dzień dobrej zabawy. Liczymy też na dobrą pogodę i na dużą frekwencję – dodaje Czerechowski.

Na miejsce startu zawodników wyruszających na sępoleńskie trasy, ustalono plac przy hali Krajna Arena. 14 maja rano wszyscy przejadą najpierw ulicami Sępólna Krajeńskiego. Od 9.10, w grupach wyruszać będą na trasy. Chętni do udziału w tym wydarzeniu mogą się jeszcze zapisać. Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/6703.html – wpisowe – 50 zł.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content