KOSMICZNE KINO SFERYCZNE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

18 sty, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Czy bez użycia specjalistycznych rakiet można polecieć w kosmos? Czy bez skafandra kosmicznego można przyglądać się gwiazdom i planetom z bliska? W Sępólnie Krajeńskim – można. Wszystko to dzięki seansowi kina sferycznego, który odbędzie się 9 lutego.

Kino sferyczne to propozycja Centrum Kultury i Sztuki na nadchodzące ferie zimowe. Uczestnicy takiego seansu wejdą do wnętrza kopuły, dzięki której bez rakiet i skafandrów przeniosą się w otchłań wszechświata.

– W trakcie pokazu widzowie będą mogli oglądać trójwymiarową przestrzeń na siedząco lub leżąco. Ta jakże inspirująca podróż w czasie i przestrzeni, odkrywania tajemnic wszechświata, a do tego obracający się obraz, stworzą dla uczestnika kina sferycznego realistyczne widowisko, które z pewnością dostarczy najmłodszym wielu pozytywnych wrażeń – mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Pokaz adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej. Odbędzie się on w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki. Na 9 lutego zaplanowano dwa seanse. Pierwszy o godzinie 11.00, a drugi o 12.00. Bilety w cenie 15 złotych są już do nabycia w sekretariacie CKiS oraz za pośrednictwem strony: www.biletyna.pl.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content