KONTENERY MIESZKALNE JUŻ SĄ

12 gru, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Sześć kontenerów mieszkalnych dla rodzin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy dotarło już do Gminy Sępólno Krajeńskie. Obiekty zostały zakupione ze środków pozyskanych w ramach rządowej pomocy oraz za pieniądze podarowane przez inne samorządy.

Kontenery są fabrycznie nowe. Trafiły już do rodzin w Wilkowie i Wałdowie. W tych gospodarstwach nadal trwa odbudowa zniszczeń po nawałnicy, która przetoczyła się przez Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia. Są to kontenery modułowe, dzięki czemu można je zestawiać ze sobą w zależności od potrzeb. I tak na przykład do osób samotnych przekazano po jednym module, a dla większej rodziny przygotowano trzy moduły zestawione w jedno mieszkanie.

„Kontenery są wyposażone w podłączenie do prądu oraz do wody i kanalizacji. Są one także ocieplane,  przez co można w nich mieszkać nawet zimą” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zakup sześciu kontenerów mieszkalnych to wydatek rzędu 330 tysięcy złotych. 80 procent tej kwoty to pieniądze otrzymane od wojewody kujawsko – pomorskiego. Pozostałe 20 procent to środki, które dla Sępólna Krajeńskiego przekazały inne gminy w Polsce. Kontenery stanowią własność samorządu. W przyszłości będą one mogły być wykorzystywane na przykład jako mieszkania zastępcze dla pogorzelców lub jako lokale socjalne.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content