KONSULTACJE SPOŁECZNE W PRZECHLEWIE

11 sty, 2017 | Przechlewo

Już w najbliższy piątek (13.01) i niedzielę (22.01) w Przechlewie odbędą się kolejne konsultacje społeczne. Mieszkańcy miejscowości będą mogli wypowiedzieć się na temat tego, jak wyobrażają sobie architekturę Przechlewa w przyszłości. Wszystko to w związku z opracowywanym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

Konsultacje społeczne są jednym z etapów przygotowywania dokumentu. W grudniu odbyły się spacery badawcze, a teraz czas na terenowe punkty informacyjne. Są to specjalne namioty, w których dyżurować będą eksperci. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania związane z opracowywanym dokumentem. „Mieszkańcy będą też mogli zapoznać się z planami zagospodarowania centrum Przechlewa oraz Osiedla Juźkowa. Będzie to także okazja do ewentualnego wnoszenia uwag” – mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji Gminy Przechlewo.

Terenowe punkty informacyjne będą czynne:

– w piątek (13.01) w godzinach: 9.00-11.00 przy Urzędzie Gminy Przechlewo oraz w godzinach 11.30-13.30: przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przechlewie.

– w niedzielę (22.01) w godzinach 9.30-12.30: na placu, przy pomniku w centrum Przechlewa oraz w godzinach: 14.30-17.30 przy Gminnym Centrum Kultury w Przechlewie.

Ponadto w piątek (13.01) odbędzie się też kolejny spacer badawczy. Jest to przedstawienie propozycji rozwiązań architektonicznych w terenie. Chętni do udziału w takiej formie prezentacji powinni się zebrać o godzinie 14.00 przed budynkiem biblioteki.

Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, który określa możliwości przyszłego zagospodarowania gruntów i nieruchomości. Ustala on także, gdzie na przykład można urządzać zieleń komunalną, a gdzie planowana jest zabudowa mieszkaniowa. Upraszcza to późniejsze procedury związane z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę.

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content