KONIEC PRAC NA ULICY NOWY RYNEK

18 wrz, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 1 milion złotych kosztowała przebudowa ulicy Nowy Rynek w Sępólnie Krajeńskim. Prace już się zakończyły. Droga jest w pełni przejezdna.

Nowy Rynek to ważny odcinek łączący drogę krajową nr 25 z trasą wylotową w kierunku Lutowa i dalej do granicy z Wielkopolską. To także bardzo ruchliwy rejon miasta. „Do tej pory ten odcinek był w fatalnym stanie. Przysparzał wielu problemów naszym kierowcom. Dzisiaj jest on pięknie zmodernizowany” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Na ulicy Nowy Rynek ułożono nowy asfalt, złagodzono niebezpieczny zakręt na skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego. Powstały też bariery ochronne, fragment ścieżki rowerowej oraz parkingi. Po remoncie cały ten odcinek stał się dużo bardziej bezpieczny i estetyczny – dodaje Burmistrz.

To jednak nie koniec prac na ulicy Nowy Rynek w Sępólnie Krajeńskim. Gmina zabiega o przebudowę skrzyżowania tego traktu z drogą krajową numer 25. Zgodnie z planami ma tam powstać rondo. To zadanie jednak należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content