Już w najbliższą niedzielę (28.03) o godzinie 12.30, w kościele p.w. Świętej Anny w Przechlewie, odbędzie się koncert wielkopostny zatytułowany „Ludu mój ludu”. Wystąpią w nim znamienici polscy muzycy: Bolesław Siarkiewicz (skrzypce), Miłosz Gawroński (skrzypce), Joanna Otmianowska – Siarkiewicz (wiolonczela), Paweł Gawlik (organy).

W programie oprócz pieśni wielkopostnych, znajdą się także utwory z gatunku muzyki rozrywkowej. Podczas koncertu będzie można usłyszeć między innymi fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Waleczne serce” oraz motyw muzyczny z filmu „The Rose”. Całość w opracowaniu Bolesława Siarkiewicza, profesora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncert będzie rejestrowany na żywo. Nagranie w całości zostanie później opublikowane na płycie kompaktowej, która stanie się cegiełką na rzecz funduszu odbudowy spalonego kościoła w Kasparusie.

Ze względu na ograniczenia sanitarne, ilość osób mogących przebywać w kościele w trakcie koncertu, będzie ograniczona. Wszyscy widzowie zostaną też zobowiązani do zasiadania w bezpiecznych odległościach od siebie oraz do zasłaniania ust i nosa. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ze uwagi na realizację nagrania, wchodzenie i wychodzenie z kościoła w trakcie koncertu będzie niemożliwe.

 

 

grafika: serwissamorzadowy.eu