Kolejny metalowy kosz w kształcie serca stanął w Przechlewie. To pojemnik do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Tym razem czerwony kosz ustawiono na osiedlu Juźkowa.

Pierwszy kosz na nakrętki stanął w Przechlewie na przełomie roku. Wzbudził on niemałe zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców, ale również wśród osób odwiedzających miejscowość. Czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca spełnił też swoją rolę. Zapełnił się on w niespełna dwa tygodnie. Później podobny kosz postawiła przed swoją siedzibą firma GoodValley. Zapotrzebowanie na miejsca, gdzie można oddawać plastikowe nakrętki jest wciąż duże.

„Zbiórka nakrętek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego za namową mieszkańców postanowiliśmy postawić kolejny pojemnik przy osiedlu Juźkowa” –  mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Wszystkie kosze opróżniane są co kilkanaście dni. Dochód ze sprzedaży nakrętek jest przekazywany osobom, które zbierają pieniądze na leczenie lub rehabilitację małych mieszkańców Gminy Przechlewo.

 

 

fot. UG Przechlewo