KOLEJNE WNIOSKI DO PROGRAMU INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

23 mar, 2022 | Brusy

Modernizacja drogi Brusy – Małe Gliśno – Lubnia oraz budowa nowej remizy OSP w Czapiewicach, to kolejne zadania, na które dofinansowania chce pozyskać Gmina Brusy. Samorząd złożył już stosowne wnioski w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki miałyby pochodzić z puli przydzielonej dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Brusy są jednym z takich regionów.

Na przebudowę drogi z Brus do Lubni przez Małe Gliśno, gmina chce pozyskać ponad 2,5 mln złotych. To ponad 2 kilometrowy odcinek wymagający pilnego remontu. Jego naprawa poprawi nie tylko komunikację, ale także bezpieczeństwo na tej drodze.

Drugi wniosek zakłada budowę remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czapiewicach. W tym przypadku gmina wnioskuje o 1 mln złotych dotacji.

– Jest to inwestycja długo oczekiwana. Wcześniej opracowaliśmy projekt na budowę świetlicy i remizy. Świetlicę udało nam się w latach wcześniejszych wybudować, natomiast remiza, garaż strażacki nie powstał – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Realizacja obu inwestycji jest uzależniona od przyznania środków zewnętrznych. Ich łączna wartość to prawie 3,7 mln złotych. Dofinansowania stanowić mają 97 procent wartości tych zadań.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content