KOLEJNE ULICE NA OSIEDLU SŁONECZNYM WYBUDOWANE

9 lis, 2021 | Brusy

Zakończyły się prace drogowe na ulicy Różanej i Kwiatowej. Oba trakty położone są na osiedlu Słonecznym w Brusach. W miejsce dróg gruntowych powstały tam utwardzone ciągi piesze i jezdne wraz z infrastrukturą podziemną.

Zbudowane ulice stanowią element większego programu budowy dróg, realizowanego na osiedlu Słonecznym. W planach gminy na najbliższe dwa lata jest jeszcze budowa utwardzonych traktów na ulicy Jaśminowej, Stokrotki, Modrakowej, Zielonej i Łanowej. Przedłużona będzie też ulica Słoneczna. Rok temu na tym samym osiedlu zbudowano także ulicę Akacjową oraz łącznik pomiędzy Akacjową i Słoneczną.

– Zbudowane w tym roku odcinki na ulicy Różanej i Kwiatowej utwardzone zostały kostką betonową. Wcześniej powstała tam także kanalizacja deszczowa odprowadzająca wody opadowe do sieci zbiorczej – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Realizowany do roku 2023 gminny program budowy dróg na osiedlu Słonecznym będzie kosztował ponad 6 milionów złotych. Prawie 3 miliony to środki otrzymane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina nie rezygnuje z poszukiwania środków zewnętrznych na remonty kolejnych ulic na osiedlu Słonecznym. Trwają już przygotowania dokumentacji technicznych dla tychże odcinków. Ich realizacja będzie jednak uzależniona od posiadanych funduszy.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content