KOLEJNE REMONTY W OBIETACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

11 gru, 2015 | Przechlewo

62 tysiące złotych wyda Gmina Przechlewo na ciąg dalszy remontów obiektów użyteczności publicznej. Tym razem prace budowlane mają być prowadzone w piwnicach Urzędu Gminy i w świetlicy wiejskiej w Pawłówku. Wszystko ma być gotowe do końca maja.

W budynku Urzędu Gminy, pierwszym etapem jego remontu było ocieplenie i naprawa elewacji. Te prace są już wykonane. Teraz czas na sukcesywne odnawianie wnętrz. „Zaczynamy od piwnic, bo te nie były remontowane od 40 lat” – mówi Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Wójt Gminy Przechlewo. „Znajdują się tam archiwa, a dokumenty w nich przechowywane, muszą być składowane w odpowiednich warunkach” – dodaje wójt. Zgodnie z wykazem robót, w tej części obiektu naprawiona zostanie instalacja elektryczna, pomieszczenia zostaną pomalowane, a w niektórych dodatkowo ułożona będzie glazura.

Świetlica w Pawłówku to z kolei niewielkie pomieszczenie pozyskane po byłej szkole. Odbywają się w nim zebrania sołeckie i spotkania mieszkańców. W niewielkim stopniu obiekt i jego otoczenie zostały już wyremontowane. Teraz czas na kontynuację prac. W ramach zadania, pomieszczenie będzie ocieplone. Naprawione zostaną też elewacje, uzupełnione tynki, zamontowany podwieszany sufit i ułożona glazura. Będzie też remont instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej. Świetlica zostanie także wyposażona w nowe meble kuchenne.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content