KOLEJNE DROGI OSIEDLOWE – WYREMONTOWANE

9 gru, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Bema, Kusocińskiego, Kochanowskiego oraz skrzyżowania na Wyspiańskiego i Małcużyńskiego – to kolejne inwestycje drogowe zrealizowane w Sępólnie Krajeńskim. Zakończył się tegoroczny etap budowy dróg osiedlowych. Wszystkie one mają teraz nową nawierzchnię, a co ważne są także bardziej bezpieczne.

Wymienione wcześniej ulice to kolejne trakty wyznaczone do modernizacji w ramach Gminnego Programu Budowy Dróg. Wcześniej były to drogi w większości gruntowe, czasami utwardzone tłuczniem. Teraz wszystkie one są wyłożone kostką betonową. Są też bezpieczne, dwustronne chodniki, miejsca do parkowania oraz wyniesienia spowalniające ruch samochodowy. Całość oznaczono jako strefę zamieszkałą, co wymusza na kierowcach przejazd z maksymalną prędkością 20 kilometrów na godzinę.

Zbudowane w tym roku drogi nie są jedynymi odcinkami osiedlowymi z nową nawierzchnią. Wcześniej podobnej modernizacji poddano między innymi ulice: Moniuszki, Małcużyńskiego, Cichą, Reymonta, Mickiewicza, Konopnickiej, Broniewskiego i 27 Stycznia. „W przyszłym roku planujemy całkowicie zakończyć prace na osiedlu Jana Pawła II” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Do wykonania zostały tam ulice: Kopernika, Kiepury, Wieniawskiego, Kossaka i Nałkowskiej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content