KOLEJNE DROGI BĘDĄ REMONTOWANE

5 wrz, 2019 | Przechlewo

Kilka kilometrów dróg lokalnych w Gminie Przechlewo niebawem będzie wyremontowanych. Po zakończeniu modernizacji głównego traktu prowadzącego przez osiedle Północ, prace rozpoczęto w miejscowości Szczytno. Są też zapowiedzi remontów kolejnych odcinków.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na naprawę drogi położonej na działce nr 691. To tak zwane „Blochowice”. – Jest to droga szutrowa. Po remoncie będą tam położone płyty jumbo. Będą tam też utwardzone pobocza i zrobione wjazdy na posesje – zapowiada Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Prace będą prowadzone w październiku tego roku. Gmina zapłaci za nie prawie 30 tysięcy złotych mniej, niż pierwotnie planowała. To skutek oszczędności poprzetargowych.

Obecnie ogłoszony jest również przetarg na przebudowę drogi Łubianka – Dąbrowa. Jeżeli uda się go rozstrzygnąć możliwie szybko, prace będą tam prowadzone na przełomie roku. Odcinek ten w większości będzie utwardzony płytami jumbo. Przez samą Dąbrowę ułożony będzie natomiast nowy asfalt.

Wiosną ruszy remont drogi do Zawady. To także odcinek prowadzący przez osiedle Południe w Przechlewie. Przetarg ma być ogłoszony i rozstrzygnięty jeszcze w tym roku.

W planach jest również remont drogi prowadzącej do miejscowości Rudniki. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jeżeli pieniądze uda się pozyskać, inwestycja będzie realizowana już w przyszłym roku. Zadanie zakłada remont drogi nie tylko do miejscowości, ale także całego odcinka prowadzącego przez wieś.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content