Gmina Sępólno Krajeńskie otrzyma rządowe dofinansowanie do remontu dróg. Wnioski samorządu zostały zatwierdzone przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Dzięki tym środkom uda się naprawić kolejne odcinki zniszczonych ulic.

Dofinansowanie otrzymają trzy wnioski złożone do Funduszu Dróg Samorządowych. Zakładają one remont ulicy Parkowej, Lipowej, Sportowej i BOWiD w Sępólnie Krajeńskim oraz drogi prowadzącej przez miejscowość Lutówko.

Ulica Lipowa i Parkowa będzie gotowa jeszcze w tym roku, zresztą prace już tam trwają. Roboty na ulicy Sportowej, BOWiD oraz w Lutówku zostaną rozpoczęte jeszcze przed zimą. Ich zakończenie planowane jest na rok przyszły.

„Jeżeli chodzi o nawierzchnię tych dróg to ulica Sportowa i Bojowników o Wolność i Demokrację będzie w technologii asfaltowej, droga w Lutówku również będzie asfaltowa. Natomiast ulica Parkowa i Lipowa wykonana będzie w technologii kostki polbrukowej” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wartość wszystkich tych inwestycji to kilka milionów złotych. Połowę zapłaci gmina, a drugą połowę stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. serwissamorzadowy.eu