KOLEJNE DOFINANSOWANIE NA BUDOWĘ DRÓG DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

16 lut, 2023 | Sępólno Krajeńskie

1 mln 650 tysięcy złotych dofinansowania na budowę drogi w Komierowie otrzymała Gmina Sępólno Krajeńskie. Pieniądze pochodzą z najnowszego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest szansa, że jeszcze w tym roku wsparcie otrzyma również budowa drogi w Kawlach.

Do rządowego programu zakładającego wypłatę dofinansowań na budowy dróg na terenach wiejskich, Gmina Sępólno Krajeńskie złożyła dwa wnioski. Pierwszy z nich zakładał budowę odcinka w miejscowości Komierowo.

– Jest to droga gminna przebiegająca przez wieś, prowadząca także do nowo wybudowanej świetlicy i boiska sportowego. To bardzo ważny odcinek dla mieszkańców tej miejscowości – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Koszty budowy tego odcinka oszacowano na 3,3 mln zł. Otrzymane dofinansowanie stanowi połowę wartości całej inwestycji. Gmina chce ją zrealizować jeszcze w tym roku.

Drugi wniosek zakładał budowę drogi prowadzącej przez miejscowość Kawle. Ten jednak nie otrzymał na razie dofinansowania. Znalazł się on natomiast na liście rezerwowej, co oznacza, że jest szansa, że i ta inwestycja otrzyma wsparcie.

– Mamy nadzieję, że w trakcie roku tak się stanie. Historia pokazała, że w wyniku oszczędności po przetargach w innych gminach lub całkowitej rezygnacji samorządów z realizacji określonych inwestycji, wsparcie trafia do zadań z list rezerwowych – dodaje burmistrz. Jeżeli w budżecie państwa znajdą się środki na dofinansowanie drugiego sępoleńskiego wniosku, droga w Kawlach będzie budowana również w tym roku.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content