KOLEJNE DEFIBRYLATORY W GMINIE PRZECHLEWO

17 lut, 2023 | Przechlewo

Dwa nowe defibrylatory zostaną zamontowane w szkołach w Przechlewie i Sąpolnie. Będą to kolejne takie urządzenia w Gminie Przechlewo. Jeden wisi już na elewacji Urzędu Gminy, drugi jest w dyspozycji Ochotniczej Straży Pożarnej.

Te najnowsze zostały zakupione dzięki zbiórce społecznej. Przyczynkiem do decyzji o zbiórce i późniejszym zakupie defibrylatorów, był ubiegłoroczny incydent w miejscowej szkole, gdy to jeden z uczniów zasłabł, a później utracił funkcje życiowe. Na szczęście w pobliżu byli pracownicy szkoły i strażacy, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu przywrócili chłopcu oddech i krążenie. To pokazało, jak bardzo przydatne w ratowaniu życia są tego typu urządzenia, stąd decyzja o ich zakupie. Tym razem jednak na sprzęt złożyli się sami mieszkańcy.

– Pieniądze były zbierane podczas grudniowych wydarzeń organizowanych na terenie całej gminy. Również szkoły i rady rodziców mocno zaangażowały się w tę akcję. Były także indywidualne wpłaty od osób prywatnych – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Łącznie zebrano ponad 12 tysięcy złotych. Wystarczyło to na zakup dwóch defibrylatorów. To jednak nie koniec inwestycji.

– Warto też dodać, że szkoły chcą się zaopatrzyć w urządzenia AED treningowe dla pracowników, dla uczniów, więc oprócz tego, że będą te urządzenia wisiały na ścianach tych budynków, osoby, które w nich przebywają, przejdą odpowiednie szkolenia – dodaje wójt. Nowe defibrylatory zostaną zainstalowane w szkołach już niebawem.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content