KOLEJNA PUBLIKACJA O PRZECHLEWIE I OKOLICACH

24 wrz, 2023 | Przechlewo

„Trzy jeziora wiele tajemnic” to tytuł najnowszej książki poświęconej regionowi człuchowskiemu, a w tym, w znacznej części gminie Przechlewo. Jej autorem jest Karol Dziemiańczyk, szef policji w Sztumie, a prywatnie człuchowianin, pasjonat geografii, przyrody i historii. W piątek, będzie można się z nim spotkać podczas promocji jego książki.

Ta książka to przede wszystkim taki przewodnik przyrodniczo – historyczny po jeziorach: Szczytno, Szczytno Małe i Końskie. Trzydzieści cztery najciekawsze punkty historyczno – przyrodnicze wybrałem. I to jest taka wędrówka w czasie, bo czytelnik z treści tej książki dowie się o tym, że jest to kolebka państwowości polskiej na Ziemi Człuchowskiej – mówi Karol Dziemiańczyk, autor książki.

Wszyscy zainteresowani książką, jak i postacią samego autora, mogą przyjść na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (28.09) w bibliotece w Przechlewie. O 13.00 odbędzie się prelekcja dla młodzieży, a o 15.30 dla dorosłych. O 18.00 Karol Dziemiańczyk spotka się także z mieszkańcami Rzeczenicy w tamtejszym domu kultury. Książka „Trzy jeziora wiele tajemnic” jest już w sprzedaży. Można ją nabyć m.in. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przechlewie oraz w Muzeum Regionalnym w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content