KOLEJNA EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU JUŻ ZA NAMI

3 sie, 2021 | Brusy

Ósma edycja „Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata” za nami! Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Brusach odbył się w miniony weekend, 30 i 31 lipca. Jak zwykle nie zabrakło tego, co w folklorze najpiękniejsze: regionalnej muzyki i tańców oraz pięknych, barwnych strojów.

Podczas festiwalu w Brusach wystąpiło pięć zespołów z Polski w formule tradycyjnej i pięć zespołów zza granicy w formule on-line. Na scenie oglądano nasz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca Krëbane oraz towarzyszące mu: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, Zespół Tańca Ludowego Neptun, Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” i Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Prezentacje grup zagranicznych obejmowały kraje: Bułgarię, Brazylię, Costa Ricę, USA i Słowację.
Piątkowy dzień festiwalowy zakończył koncert Reggaeside oraz Varius Manx i Katarzyny Stankiewicz. Sobotnie występy zwieńczyła folkowa grupa Baciary.
Głównym organizatorem festiwalu w Brusach było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego. Poza Brusami, festiwal odbywał się równolegle w Chojnicach, Czersku, Kościerzynie, Wdzydzach i Wielu.

 

tekst i fot: UM w Brusach

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content