KOCZALSKA PARAFIADA – JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ

9 sie, 2023 | Koczała

Występy artystyczne, dmuchańce dla dzieci i kulinarne atrakcje dla całych rodzin. Już w najbliższą niedzielę (13.08) odbędzie się Koczalska Parafiada. Jest to wydarzenie kulturalne, adresowane nie tylko do mieszkańców, ale też do wszystkich gości.

Całość zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w kościele parafialnym. O 14.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się festyn. – Jest on adresowany do wszystkich. Od najmniejszych do najstarszych. Ze względu na to, że jest to festyn rodzinny, nie będzie w nim żadnego alkoholu. Przewidziane są za to różnego rodzaju atrakcje. Będą dmuchańce dla dzieci, będą gdy integracyjne i zabawy, będzie także loteria fantowa, aukcja i do tego oczywiście cały serwis kulinarny. Wiem, że panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Bielskie Babeczki” przygotowują już ciasta i pierogi. Także parafianie z Koczały szykują kulinarne specjały. Będą flaki i bigos. Będą też różnego rodzaju koktajle przygotowane przez Klub Seniora – zapowiada ks. Andrzej Malczyński, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Koczale. Całość uzupełnią występy lokalnych artystów.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości, dlatego jak podkreślają organizatorzy, będzie to impreza bezalkoholowa. W jej trakcie zbierane będą za to fundusze na zakup zamykanego konfesjonału do miejscowego kościoła. W przeszłości podczas parafiad zbierano także środki na wyposażenie miejscowej straży pożarnej, bądź też na remont dachu kościoła w Starznie. Festyn potrwa do godziny 18.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content