KARETKA POGOTOWIA BĘDZIE STACJONOWAŁA W PRZECHLEWIE

19 kwi, 2021 | Przechlewo

Najprawdopodobniej od wtorku (20.04) w Przechlewie stacjonować będzie karetka pogotowia. Pojazd wraz załogą medyczną będzie bazował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoim zasięgiem pracy karetka obejmie gminy: Przechlewo, Koczała i Konarzyny. W wyjątkowych sytuacjach ratownicy jeździć będą także do zdarzeń w północnej części gminy wiejskiej Chojnice oraz do Rzeczenicy.

Uruchomienie w Przechlewie bazy ratowniczej jest wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Przechlewo, a Szpitalem Specjalistycznym w Chojnicach. Na razie ratownicy będą stacjonowali w budynku przy starej remizie OSP. Docelowo, po wybudowaniu nowego obiektu, przeniosą się do nowej siedziby. Karetka w Przechlewie będzie bazowała codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00. Na noc będzie wracała do Chojnic. Jej dysponentem będzie operator numeru alarmowego 112.

– Potrzeba stacjonowania w gminie karetki jest bardzo wielka. Starałem się o nią od dwóch lat. Widząc to co się dzieje, że karetki docierają do mieszkańców coraz później, są to coraz dłuższe okresy oczekiwania, szczególnie teraz, gdy mamy pandemię Covid-19, to taka karetka w Przechlewie ma jak najbardziej rację bytu. Liczę na to i będę o to zabiegał, aby karetka została u nas na stałe i miała dyżur całodobowy – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Stacjonowanie karetki w Przechlewie będzie opłacane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Po stronie Gminy jest natomiast zapewnienie dla ratowników odpowiedniego lokalu. – Przy okazji chciałbym podziękować Wojewodzie Pomorskiemu, Dariuszowi Drelichowi oraz panu posłowi, Aleksandrowi Mrówczyńskiemu, za to, że przychylili się do naszego pomysłu związanego ze stacjonowaniem na miejscu karetki pogotowia – dodaje wójt. Karetka w Przechlewie na razie będzie bazowała przez trzy miesiące, na okresie próbnym. Później zapadną wiążące decyzje o jej dalszym pozostawieniu w tej lokalizacji.

 

 

fot. UG Przechlewo

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content