KANALIZACJA W WIŚNIEWIE – GOTOWA

25 kw., 2022 | Sępólno Krajeńskie

Zakończyły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w Wiśniewie w gminie Sępólno Krajeńskie. Cała miejscowość jest już podłączona do sieci gminnej. Ścieki płyną teraz rurociągiem do Sępólna Krajeńskiego. Wcześniej miejscowość Wiśniewa nie była uzbrojona w kanalizację sanitarną.

– Nowo zbudowana instalacja została podłączona do systemu gminnego, poprzez już istniejącą sieć w miejscowości Kawle. W samej miejscowości Wiśniewa zbudowano sieć, do której zostały podłączone poszczególne posesje. I tym sposobem kolejny obszar naszej gminy, tym razem wiejski, został podłączony do centralnej oczyszczalni ścieków – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cała inwestycja kosztowała 2.060 tysięcy złotych, z czego 1.065 tysięcy to dofinansowanie pozyskane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Budowa kanalizacji sanitarnej w Wiśniewie i połączenie jej z siecią gminną, otworzyła możliwość budowy podobnych systemów w pozostałych miejscowościach w tej części Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content