KANALIZACJA W SIKORZU PRAWIE GOTOWA

20 gru, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Kilkadziesiąt gospodarstw domowych z Sikorza w Gminie Sępólno Krajeńskie już niebawem zostanie podłączonych do miejskiej oczyszczalni ścieków. Do końca roku potrwa budowa kanalizacji sanitarnej w tej właśnie miejscowości. Zlikwidowane zostaną przydomowe szamba, a nieczystości płynne siecią grawitacyjną i tłoczną będą teraz odprowadzane bezpośrednio do oczyszczalni.

„W stosunku do tego co było, a co będzie sytuacja się zmieni diametralnie. Mieszkańcy już nie będą musieli pilnować, czy ich zbiorniki na nieczystości się zapełniły, nie będą musieli informować, że należy je wywieźć, zniknie też problem uciążliwości zapachowych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Do tej pory w Sikorzu funkcjonowały zbiorniki bezodpływowe. Co jakiś czas trzeba było je opróżniać przy pomocy wozów asenizacyjnych. Było to uciążliwe dla mieszkańców. Teraz cały proces odprowadzania ścieków odbywał się będzie automatycznie. Budowa tego odcinka kanalizacji będzie kosztowała około 1,6mln zł.

Należy dodać, że trzy lata temu nakładem ponad 7 milionów złotych w Gminie Sępólno Krajeńskie skanalizowano także miejscowości: Komierowo, Włościbórz, Trzciany i Skarpa.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content