KALENDARZ GMINNY – NOWE WYDANIE

23 gru, 2018 | Przechlewo

Gmina Przechlewo w starej fotografii – to tytuł najnowszego kalendarza wydanego właśnie w Przechlewie. Samorząd od 10 lat pod koniec każdego roku przygotowuje okolicznościowy kalendarz na rok kolejny. W tej edycji na kartach poszczególnych miesięcy opublikowano stare fotografie różnych części gminy.

Przygotowywanie specjalnego kalendarza to już tradycja. Zdjęcia w nim umieszczane pochodzą albo ze zbiorów mieszkańców, albo są to na przykład prace konkursowe. I tak w przeszłości był już kalendarz o czterech porach roku w Przechlewie, był też kalendarz o miejscowej przyrodzie i zabytkach. Teraz chcemy pokazać Przechlewo w starej fotografii – mówi wójt Krzysztof Michałowski.

Zdjęcia wykorzystane w publikacji pochodzą z prywatnych zbiorów naszych pasjonatów historii lokalnej, pana Mścisława Wikaryjczaka i Dariusza Odalanowskiego. Przy okazji chciałbym im serdecznie podziękować za udzieloną pomoc w przygotowaniu tego kalendarza” – dodaje wójt.

W tym roku kalendarz wydano w nakładzie 500 egzemplarzy. Nie jest on przeznaczony do sprzedaży. Otrzymują go jako pamiątkę z Przechlewa, partnerzy samorządu i goście. Jest on także przekazywany do różnych instytucji jako materiał promocyjny gminy.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content