JUŻ W ŚRODĘ BIEGI IM. KAJETANA BĄGORSKIEGO

20 wrz, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w tegorocznej edycji Regionalnych Masowych Biegów im. Kajetana Bągorskiego. Po jednorocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, impreza powróciła do kalendarza sportowego. W tym roku jednak organizowana będzie tylko część dziecięco – młodzieżowa.

Organizacja ulicznego biegu dla dorosłych również w tym sezonie została zawieszona. Odbędą się za to biegi dla dzieci i młodzieży, z tą jednak różnicą, że nie na ulicy, lecz na stadionie i w jego otoczeniu. Z jednej strony pandemia, z drugiej względy bezpieczeństwa wpłynęły na decyzję o zmianie formuły zawodów.

– Doszliśmy do wniosku, że biegi w formule ulicznej, charakteryzowały się pewnym stopniem niebezpieczeństwa, spowodowanego tym, że dzieci z przedszkola biegały na nawierzchni asfaltowej. Sprawiało to trochę kłopotów, dochodziło do wypadków i ze względu właśnie na tych najmłodszych uczestników, w tym roku spróbujemy przeprowadzić te biegi w innej formule – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Zawody obędą się w środę (22.09). Zbiórka ekip odbędzie się o godzinie 9.30 na stadionie MLKS Krajna. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10.00. Młodzi sportowcy będą podzieleni na grupy wiekowe, począwszy od przedszkolaków, skończywszy na uczniach klas VII i VIII. Głównym organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim. Współorganizatorami są: Powiat sępoleński, Gmina Sępólno Krajeńskie, ZGK w Sępólnie Krajeńskim oraz CSiR w Sępólnie Krajeńskim.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content