JUŻ W SOBOTĘ – SZKOLNY JARMARK ZIMOWY W KOCZALE

27 lis, 2023 | Koczała

Domowe przetwory, pierogi, uszka, paszteciki, ciasta i pierniczki – wszystko to będzie można zakupić podczas tegorocznego Jarmarku Zimowego w Koczale. To już piąta edycja tej imprezy. W tym roku odbędzie się ona w sobotę (2.12) w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Koczale.

Całości towarzyszyć będą występy dzieci i inne ciekawe atrakcje. – Tam się będzie działo wiele rzeczy. Będzie głośno, wesoło, pachnąco. Będą to przede wszystkim występy naszych uczniów. Każda z klas wystąpi ze swoim przedstawieniem i powalczy o nagrody, które funduje Rada Rodziców. Oprócz tego, wszyscy przybyli będą mogli zakupić przepyszne ciasta, pierogi, barszcz, który będą gotowały panie z naszej szkoły. Będą też uszka, paszteciki, będzie tego mnóstwo – zapowiada Jolanta Cyc, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Koczale. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zaopatrzenia się w ozdoby świąteczne i kartki bożonarodzeniowe. Dla miłośników nowych technologii będą gry i filmy prezentowane przy użyciu okularów VR. Będzie też fotobudka.

Organizatorem wydarzenia jest Rada Rodziców. Zebrane podczas jarmarku pieniądze zostaną przeznaczane na potrzeby uczniów. Są to na przykład dofinansowania do wycieczek i upominków z okazji Dnia Dziecka. Z tych środków kupowane są też nagrody dla zwycięzców szkolnych konkursów oraz pamiątki na zakończenie roku szkolnego.

Koczalski Jarmark Zimowy to wydarzenie otwarte dla wszystkich. – Zapraszamy przede wszystkim rodziców, dziadków i przedstawicieli lokalnych instytucji. Mogą to być też osoby spoza Koczały. Im nas będzie więcej, tym będzie fajniej – dodaje przewodnicząca. Jarmark rusza o godzinie 15.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content