JUŻ W SOBOTĘ – JARMARK ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA

12 sie, 2021 | Sępólno Krajeńskie

W Sępólnie Krajeńskim trwają Dni Miasta. Jedną z jego atrakcji jest Jarmark Świętego Wawrzyńca. Ten odbędzie się już w najbliższą sobotę (14.08) w godzinach od 14.00 do 19.00 w Krajna Parku.

Jarmark Świętego Wawrzyńca to już tradycja. W tym roku odbędzie się jego szesnasta edycja. Skupia on przede wszystkim tych sprzedawców, którzy mają do zaoferowania produkty regionalne, często też wykonane samodzielnie. – Jarmark to oczywiście rękodzieło ludowe, wszystko to co jest wytworem pracy rąk ludzkich i to, czego nie można kupić w sklepie – mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Całości towarzyszyć będą pokazy rycerskie oraz występy artystyczne. Na scenie będzie można obejrzeć między innymi program znakomitego artysty kabaretowego – Grzegorza Halamy. Będą też śląskie przeboje w wykonaniu Krzysztofa Koniarka.

Po zmroku – od godziny 21.30 – na placu przy kościele parafialnym rozpocznie się festiwal światła. To fascynująca projekcja multimedialna, w której ekranem będzie elewacja świątyni. Całości towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Projekcje będą powtarzane do 15 minut, aż do godziny 23.00. Wstęp zarówno na jarmark, jak i na festiwal światła, będzie bezpłatny.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content