JUŻ NIEBAWEM RUSZA POWIATOWY TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

25 paź, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Wystawy, koncerty, pogadanki i inscenizacje plenerowe, tak mają wyglądać tegoroczne obchody Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w powiecie sępoleńskim. W tym roku przypada już 24 edycja tego wydarzenia. Imprezy organizowane będą we wszystkich gminach powiatu. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza szczególnie na wydarzenia organizowane w swoich progach.

Tegoroczny Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej odbywać się będzie w dniach od 6 do 14 listopada. W Gminie Sępólno Krajeńskie zainauguruje go spotkanie słowno-muzyczne, które odbędzie się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. – Później zapraszamy Państwa również na wystawy tematyczne w miejscowościach takich jak Trzciany, Radońsk, Iłowo, ale chciałbym tutaj zwrócić uwagę na wydarzenie patriotyczne w dniu 11 listopada w Sępólnie Krajeńskim – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Narodowe Święto Niepodległości jak zawsze zainaugurują uroczystości przez Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Będzie też msza święta i raut historyczno-patriotyczny na ulicy Studziennej. To wydarzenie, któremu towarzyszyć będzie historyczna inscenizacja jest doskonale znane mieszkańcom miasta. W przeszłości podobne były już organizowane i cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem.

Szczegółowy wykaz wszystkich imprez i uroczystości organizowanych podczas Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej niebawem dostępny będzie także w internecie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content