JUŻ NIEBAWEM NOWY POMOST NAD JEZIOREM DYMNO

21 cze, 2023 | Koczała

Trwają roboty związane z budową nowego pomostu nad jeziorem Dymno w Koczale. Mimo drobnego opóźnienia w pracach, instalacja powinna być gotowa jeszcze przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego. W odróżnieniu od starego obiektu, nowy będzie trwalszy i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Nowo budowany pomost na plaży ma być kolejną atrakcją turystyczną Koczały. W swoim obrysie będzie on taki sam jak poprzedni. Inna będzie natomiast technologia jego wykonania.

Ten pomost to nowoczesna konstrukcja, którą podpatrywaliśmy w sąsiednich gminach. Jest to budowla, która powinna być trwalsza od poprzedniej, mianowicie opiera się ona na konstrukcji metalowej. Poszycie będzie drewniane. Dodatkowo zostaną zamontowane takie elementy jak domek dla ratownika i elementy związane z dostępnością, czyli podjazd dla wózków – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Wymiana pomostu została wymuszona złym stanem technicznym poprzedniej konstrukcji. Jej naprawa była nieopłacalna. Budowa nowego pomostu ma kosztować prawie 800 tysięcy złotych. 229 tysięcy to pozyskane przez Gminę Koczała dofinansowanie rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa pomostu nad jeziorem Dymno w Koczale

Budowa pomostu nad jeziorem Dymno w Koczale

Budowa pomostu nad jeziorem Dymno w Koczale

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content