JUŻ JUTRO OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

30 sie, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Kosztowało ponad 12 milionów złotych i może przyjąć nawet 200 dzieci. Mowa o nowym przedszkolu w Sępólnie Krajeńskim. Jutro (31.08) zostanie ono oficjalnie otwarte. W piątek rozpoczną się w nim pierwsze zajęcia.

Inwestycję zrealizowano w nieco ponad rok. Pierwotnie obiekt miał być gotowy w listopadzie tego roku. Wykonawca na tyle przyspieszył prace, iż udało się je zakończyć trzy miesiące przed czasem. Dzięki temu placówka rozpocznie działalność wraz z nowym rokiem szkolnym.

Gotowe są już wszystkie dokumenty i pozwolenia. Pozostało już tylko oficjalne otwarcie obiektu. To odbędzie się w czwartek (31.08) o godzinie 11.00. Od 14.00 rozpocznie się dzień otwarty przedszkola. Wtedy to, przez trzy godziny, wszyscy mieszkańcy będą mogli oglądać jak nowy obiekt wygląda w środku – zachęca Marek Zieńko, wiceburmistrz Sępólna Krajeńskiego. – Jest to przedszkole przestronne, zaprojektowane na 200 dzieci, bardzo kolorowe. Każda sala ma swój kolor. Jest przestrzenny i długi korytarz, duże okna, które wychodzą na zewnątrz. W otoczeniu są parkingi i nowa oświetlona ulica. Jest też trawnik i piękny nowy plac zabaw – dodaje Zieńko. Cała inwestycja kosztowała ponad 12 milionów złotych. 11 milionów stanowiło pozyskane przez Gminę Sępólno Krajeńskie dofinansowanie rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content