JUBILEUSZOWY KURS NA KULTURĘ

26 kwi, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Skoro widzowie wciąż nie mogą bez ograniczeń uczestniczyć w koncertach, to koncerty przyjadą do widzów. Na taki właśnie pomysł wpadli pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. 1 maja na ulice miasta wyjedzie muzyczny autobus. Wszystko to z okazji obchodzonego w tym roku 60-lecia istnienia sępoleńskiego centrum kultury.

Pierwsza placówka kultury powstała w Sępólnie Krajeńskim dokładnie 1 maja 1961 roku. Z tej okazji przygotowywany jest koncert, w którego repertuarze znajdą się przeboje z kolejnych sześciu dekad, od lat 60-tych począwszy, do czasów współczesnych. Artyści występować będą na platformie urządzonej na piętrze londyńskiego autobusu. Pojazd będzie się pojawiał w różnych częściach miasta. W ten sposób dotrzemy do możliwie dużej grupy odbiorców – mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

– To jest na ten moment jedyna, bezpieczna droga wspólnego świętowania. Będzie głośno, będzie muzycznie, będzie kolowo. A przy okazji chcemy choć kilka chwil spędzić z mieszkańcami na każdej ulicy naszego uroczego miasteczka – dodaje dyrektor.

Czerwony autobus będzie kursował po ulicach miasta w godzinach od 12.00 do 14.00. Wszystko to pod hasłem: „Jubileuszowy kurs na kulturę”. Objazdowa scena będzie tylko prologiem do uroczystości jubileuszowych sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki. W przygotowaniu są także inne wydarzenia. Ich rodzaj oraz formuła będą jedna uzależnione od obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content