JOANNA CONCEJO JUŻ OFICJALNIE HONOROWYM OBYWATELEM GMINY PRZECHLEWO

14 wrz, 2022 | Przechlewo

W minioną sobotę (10.09) Joanna Concejo odebrała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo. Jest ona drugim laureatem tego zaszczytnego wyróżnienia. Ceremonia wręczenia tytułu odbyła się na Stadionie OSiR w Przechlewie.

Joanna Concejo to artystka, graficzka, ilustratorka. Absolwentka koszalińskiego liceum plastycznego, a później także Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Urodziła się w Słupsku, lecz całe dzieciństwo spędziła w Przechlewie. Specjalizuje się w ilustrowaniu książek, w tym także okładek publikacji polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk. Jest też współautorką popularnego opowiadania „Zagubiona dusza”. Prace plastyczne Joanny Concejo znane są nie tylko w Europie, ale także w Korei, Tajwanie i Meksyku. Były one prezentowane na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wśród wielu otrzymanych nagród, do najbardziej prestiżowych należą: Calabria Encantata, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2013, za ilustracje do książki „Książe w cukierni”, wyróżnienie w kategorii Fiction w Bologna Ragazzi Award 2018 za książkę „Zgubiona dusza”. Grand Prix D’illustration MIJ (Musée d’Illustration Jeunesse) miasta Moulins / Francja za książkę „Senegal”.

– To bardzo ważne dla mnie wyróżnienie. Często bywam w Przechlewie, bo tu się wychowałam i mam z tym miejscem wiele miłych wspomnień. Wyjątkowe jest dla mnie to, że otrzymałam honorowe obywatelstwo Gminy Przechlewo – mówiła po ceremonii Joanna Concejo. W wydarzeniu oprócz mieszkańców, uczestniczyli też najbliżsi laureatki.

Joanna Concejo jest drugą osobą, która otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo. Pierwszym wyróżnionym był prof. Jan Lubiński, pochodzący z Przechlewa światowej sławy genetyk, lekarz, szef Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych oraz Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo – Jannie Concejo

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo – Jannie Concejo

Joanna Concejo – Honorowy Obywatel Gminy Przechlewo

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content