JOANNA CONCEJO DRUGIM HONOROWYM OBYWATELEM GMINY PRZECHLEWO

2 wrz, 2022 | Przechlewo

Artystka, graficzka, ilustratorka okładek polskiej noblistki Olgi Tokarczuk – Joanna Concejo odbierze tytuł Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo. Ceremonia odbędzie się w sobotę (10.09) o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Szkolnej w Przechlewie.

Uchwała w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Przechlewo została podjęta w czerwcu. Nie było jednak dotąd okazji, aby nowo ogłoszonej honorowej obywatelce, odpowiedni akt nadania wręczyć. Mieszka ona bowiem za granicą. Uroczystość odbędzie się w sobotę – 10 września.

– Pani Joanna to wieloletnia mieszkanka naszej gminy. Artystka, graficzka, ilustratorka, która znana jest na całym świecie. Specjalizuje się w ilustrowaniu książek. Między innymi jej grafiki zdobią okładki polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Jej prace plastyczne są wystawiane nie tylko w Europie, ale także w Korei, Tajwanie i Meksyku. Jest ona także laureatką wielu nagród. Cieszy nas fakt, że Pani Joanna wywodzi się z naszej gminy, że reprezentuje ją na całym świecie – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Joanna Concejo jest drugą Honorową Obywatelką Gminy Przechlewo. Podobny tytuł otrzymał także prof. Jan Lubiński, pochodzący z Przechlewa lekarz i światowej sławy genetyk. Naukowiec odebrał akt nadania tytułu 16 lipca br.

Osoby, które chciałyby poznać obie wyróżnione tymi zaszczytnymi tytułami postacie, mogą przyjść na spotkania z nimi. We wtorek – 6 września – o godzinie 17.00 w przechlewskiej bibliotece z mieszkańcami spotka się Joanna Concejo. W piątek – 9 września – o godzinie 18.00, również w bibliotece można będzie spotkać się z prof. Janem Lubińskim.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content