JEZIORO ŁABĘDZIE W SĘPOLEŃSKIM CKIS

26 paź, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Nie lada gratkę dla miłośników baletu przygotowuje Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. 10 listopada w sali widowiskowej wystawione będzie „Jezioro łabędzie”. Przed sępoleńską publicznością wystąpią artyści z Royal Lviv Ballet.

– „Jezioro łabędzie” to największy fenomen sztuki baletowej, która już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność z całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada nam o prawdach uniwersalnych, o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów Piotra Czajkowskiego, wprowadza każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Na scenie zaprezentują się najwybitniejsi artyści lwowskiego baletu. Spektakl wystawiany będzie w ramach polskiego tournée, gdzie Sępólno Krajeńskie będzie jednym z jego przystanków. Widowisko będzie można obejrzeć 10 listopada (czwartek) o godzinie 19.00. Bilety w cenie 100 złotych są do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki lub online na stronie www.biletyna.pl

 

zdjęcie ilustracyjne – serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content