JEST UMOWA NA PRZEBUDOWĘ DRÓG W KOCZALE

30 lis, 2023 | Koczała

Prawie 4,8 miliona złotych kosztować będzie przebudowa pięciu dróg gminnych w Koczale. Modernizacji doczekają się ulice: Tęczowa, Słoneczna, Kościelna, Wrzosowa i Ogrodowa. Dodatkowo zbudowany będzie parking przy jeziorze od strony ulicy Spacerowej. Gmina podpisała już umowę na wykonanie tego zadania.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Marbruk z Charzyków i to ona wykona prace. Najpierw jednak przedsiębiorstwo będzie musiało opracować i przedstawić dokumentację techniczną, gdyż zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. – Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a całe zadanie będzie realizowane przez dwa lata. Wszystko ma być gotowe najpóźniej w listopadzie 2025 roku – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Łącznie przebudowanych ma być 1,5 kilometra dróg lokalnych. Na ulicy Tęczowej zmodernizowanych będzie prawie 300 metrów drogi. Tam też będzie nowy asfalt, parkingi i chodniki. Wcześniej jednak wykonawca będzie musiał zbudować kanalizację deszczową. Asfalt powstanie też na ulicy Słonecznej, Wrzosowej i Ogrodowej. Ulica Kościelna utwardzona będzie płytami drogowymi na odcinku 600 metrów. Powstaną tam także nowe pobocza. Parking przy jeziorze Dymno będzie budowany od podstaw. Obecnie są tam miejsca postojowe, ale gruntowe i niezorganizowane. Docelowo miejsce to zostanie utwardzone i oznakowane. Zadanie będzie w 95 procentach dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

 

 

fot. UG Koczała

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content